Кошик
196 відгуків
Магазин музичних дисків «Аудіо Філл»
+380673771377
Пол Воктор (р. 6 вересня 1961) та Магне Фурухолмен почали спільно займатися музикою, коли їм ледь перевалило за десять років. В кінці 70-х вони збили групу "Bridges", яка перебувала під великим впливом культового американського гурту The Doors. У 1981-му був записаний перший альбом, на якому звучали досить амбітні, майже симфонічні речі. Втім, Підлозі та Магне хотілося більшого, і незабаром вони вирішили відправитися в Лондон, щоб швидше досягти успіху. Однак їхні тодішні партнери не підтримали цю ідею, і команда розпалася. Тоді Воктор і Фурухолмен запросили до себе в якості вокаліста Мортена Харкета (р. 14 вересня 1959), але той, хоч і був не проти попрацювати разом, в Англії поїхати відмовився. Хлопці все ж змоталися на береги туманного Альбіону, а через кілька місяців повернулися звідти спіймавши облизня. Вторинні переговори з Харкетом закінчилися успішно, і незабаром тріо приступило до спільних репетицій.
Попутно команда обзавелася ім'ям "A-ha", а коли у хлопців подкопился певний матеріал, вони всі разом рвонули в Лондон. Там гарячі норвезькі хлопці взялися обдзвонювати всі лейбли поспіль, і, нарешті, їм вдалося підписатися на фірму "Lionheart". Однак укладення контракту не позбавило їх від проблем, в тому числі і фінансових, і музикантам довелося перенести чимало труднощів, перш ніж справа зрушила з мертвої точки. У 1983 році "A-ha" записали кілька пісень, які зацікавили представників "Warner Bros", і через деякий час група перебралася на мажорну майданчик.
Перша версія майбутнього шлягера "Take On Me" вийшла грубуватою, але коли Пол та Магне організували додаткову синтезаторну підкладку, результат вийшов вражаючим, і всього лише за тиждень було розпродано понад півтора мільйонів копій цього синглу. Випущений навздогін міньйон "The Sun Always Shines On TV" також увірвався в биллбордовскую двадцятку, а зреагувала кліп на "Take On Me" з оживаючими олівцевими малюнками був вісім разів номінований на премію MTV. Дебютний альбом "Hunting High And Low" став світовим бестселером, а група знайшла зірковий статус. Другий лонгплей вийшов трохи менш успішним, але, тим не менш "Scoundrel Days" заробив платину і залишив у золотому фонді "A-ha" такі хіти як "i've Been Loosing You", "Manhattan Skyline" і "Cry Wolf". Починаючи з платівки "Stay On These Roads" популярність норвежців в США стала падати, але у команди залишалося безліч шанувальників в інших країнах, таких як Бразилія, Німеччина, Англія, Голландія і т. д.
Альбом містив тему з фільму про Джеймса Бонда "The Living Daylights", а, крім того, на диску присутні такі вдалі номери як заголовний трек, "The Blood That Moves The Body" і "Touchy!". Четверта повнометражка продемонструвала відхід від радиодружественного саунду до більш похмурого настрою. Особливою увагою на "East Of The Sun, West Of The Moon" був відзначений кавер Everly Brothers - "Crying In The Rain", але це не врятувало команду від зниження продажів.
Якщо збірка 1992 року "Headlines And Deadlines" ще мав непоганий успіх, то студійник "Memorial Beach" зазнав комерційне фіаско. Після його виходу музиканти зайнялися сольними проектами, а до спільної творчості повернулися лише в кінці 90-х. На рубежі століть "A-ha" видали сильну програму "Minor Earth / Major Sky", довівши тим самим, що групу ще рано скидати з рахунків. Чотири пісні з платівки, включаючи заголовний трек, стали хітами, а наступний альбом, який пробив гарячу десятку в дев'яти країнах, додав до них ще парочку ("Forever Not Yors", "Lifelines"). У 2003-му вийшов концертний "How Can I Sleep With Your Voice In My Head", а дещо пізніше в комплекті з біографією групи ("The Swing Of Things") обмеженим накладом був випущений збірник рідкостей "The Demo Tapes", що включав в себе демо "Take On Me". До свого 20-річного ювілею колектив підготував сингловую колекцію "The Singles 1984-2004 роки", з допомогою якої норвежці знову підкорили британський Топ 20.
В островную горячую десятку попал и сингл "Analogue (All I Want)" с альбома 2005 года, а незадолго до этого группа после длительного перерыва отыграла аншлаговый концерт в Америке. Девятая студийная полнометражка поступила в продажу летом 2009-го, причем на "Foot Of The Mountain" команда вернулась к саунду ранних релизов. В Англии альбом стартовал на пятой позиции, а в Германии ему досталась пальма первенства. На волне успеха "A-ha" решили, что им пора достойно уйти и объявили о прощальном туре. Гастроли продлились весь 2010 год и завершились 4 декабря на столичной площадке "Oslo Spektrum". Останній виступ було знято на камери і в квітні 2011-го стало доступно у форматах DVD та Blu-ray, а також CD.

CD диски A-HA

Сортування: у вигляді галереї у вигляді списку
товарів на сторінці: