Кошик
162 відгуків
Магазин музичних дисків «Аудіо Філл»
+380673771377

Група "Neoton Familia" була створена в Угорщині в 1976-му році. У її складі були три дівчата-вокалістки - Верба (Єва) Чепреги, Верба Фабіан і Верба Паль, а також четверо музикантів-чоловіків. За стилем "Neoton Familia" були дуже близькі до таких світових поп-диско-зірок як "ABBA", "Baccara" і "Maywood", але в той же час їм вдалося зберегти свою індивідуальність. За час свого існування група продала майже 8 мільйонів копій своїх платівок по всьому світу, включаючи 6 мільйонів у самій Угорщині. Скільки пластинок розійшлася після розпаду групи - невідомо, але думається, що теж чимало.

Історія групи "Neoton Familia" почалася в 1976-му році, коли найголовніший начальник тодішньої угорської звукозаписної індустрії Петер Ердешу вирішив вивести угорську музику на світовий рівень. Самим популярним тоді був стиль диско, вирішено було в цьому стилі і шукати групу. Як раз в цей час вийшов спільний альбом рок-групи "Neoton" та жіночого вокального тріо "Kocbabak" - "Menedekhaz". Обидва колективи, втім, не були особливо популярними, але Ердешу вирішив спробувати, найняв музик, зібрав їх в єдиний колектив і назвав групу "Neoton Familia" ("Сімейка Ньютонів").

Чотири більш-менш досвідчених рок-музиканта і три не менш професійно підготовлені дівчата-співачки відразу взялися за справу, тим більше, що їм були надані всі умови - і найкращі концертні майданчики, і прекрасні автори пісень і музики, і сучасна студія. Перший альбом новоствореного колективу "Csak A Zene" ("Тільки музика") був записаний влітку 1977 року, і вийшов восени. Група постійно гастролювала в підтримку альбому, і він "вистрілив" - продажу побили всі рекорди, поставлені іншими угорськими групами та музичними колективами.

У 1978-му році відбулася зміна бас-гітаристів, та був записаний наступний альбом - "Neoton Disco". Альбом замислювався як англомовний, для чого співачкам колективу довелося підтягнути свою англійську. Це був альбом каверів на відомі західні хіти, виконані в стилі диско, серед яких були пісні "The Beatles" (don't let me down) і "Creedence Clearwater Revival" (Proud Mary). Альбом випускався тиражем всього 25000 примірників, зате, крім Угорщини, в цілих п'яти західноєвропейських країнах, і головну прибуток принесли сингли, випущені з нього. Популярність групи в світі почала зростати.

У 1979-му році група перемогла на міжнародному MIDEM-фестивалі, з піснею "Santa Maria" і отримала ще більшу світову популярність, її наступні альбоми і сингли видавалися в Іспанії, Німеччині, Італії, Франції, Данії, Бразилії, Аргентині, Японії, Кореї та багатьох інших країнах. У 1981-му році в одній тільки Японії "Neoton Familia" дала 42 концерту, в результаті цілих п'ять їх синглів в Японії стали платиновими, а три альбоми отримали золото.

Справжній грім грянув наприкінці 1981 року, коли вийшов найсильніший їхній альбом - "A familia", що містив відомі речі в істинному "поп" стилі, такі як "Jojjon a nyar!", "Hazudos", "Caligula" і супер-бойовик "Ketszazhusz felett" ("220 вольт" або висока напруга). Молодь Угорщини, Румунії, Чехословаччини, НДР, Югославії та СРСР прямо-таки тягнулася від цієї пісні, захлинаючись співаючи по-угорськи: "...могодбон про вилагот!...". У 1982-му році засновник групи "Dschinghis Khan" Ральф Зигель, прийнявши до уваги зростаючу популярність "Neoton Familia", дозволив групі переспівати угорською свою пісню, що перемогла на Євробаченні-82 у виконанні співачки Nicole.

У цей період головною вокалісткою колективу була Верба Паль, однак вона ставала все більш некерованою і на концертах дозволяла собі всякі витівки, недостойні, на думку Петера Эрдеша, іміджу "соціалістичної групи". Наприклад, вона запросто могла вийти на сцену в напівоголеному вигляді і під час співу здійснювала вельми недвозначні рухи тілом, при цьому активно махаючи перед публікою усіма своїми принадами. Поступово Ердешу позбавляв її вокальних партій, передаючи їх Вербі Чепреги, а потім і взагалі звільнив непокірну співачку. Сталося це на початку січня 1983 року, і з цього моменту влада в групі повністю перейшла до Эрдешу, який регламентував все поведінка музикантів на сцені за повного свій розсуд. Моральна сторона справи була взята під повний контроль керівництва.

Втім, від посилення внутрішнього розпорядку популярність групи врвсе не впала, а навпаки, зросла ще більше. У 1983-му "Neoton Familia" здобули перемогу на Yamaha-фестивалі в Токіо з композицією "Holnap hajnalig". У 1986-му році група перемогла на музичному фестивалі в Сеулі з піснею "Love is magic", а в 1988-му в Сеулі Верба Чепреги спільно з колишнім солістом "Dschinghis Khan" Леслі Мандокі (Leslie Mandoki) з успіхом виконали офіційну пісню "Korea" на відкритті Олімпійських Ігор.

На початку 80-х пісні "Neoton Familia" мали в Східній Європі і СРСР не меншу популярність, ніж пісні "Boney M" або "Dschinghis Khan", і були неодмінними елементами дискотек, привносячи на танцмайданчики якийсь незвичайний - напружений, пряний і разом з тим душевний колорит.

Остання прижиттєва" платівка вийшла в 1989-му році ("Abrakadabra"). У 1990-му вмирає "хрещений батько" зоряного колективу Петер Ердеш соціалістичний табір руйнується, музикантам групи пропонують контракти різні західні лейбли. "Neoton Familia" розпадається, і замість неї виникають одразу два нові клони - «Uj Neoton» («Новий Неотон», куди увійшла і "скандалістка" Іва Паль) і «Eva-Neoton» на чолі з Вербою Чепреги. Однак це було вже зовсім не те, колишньої популярності ці клони так і не досягли...

CD диски Neoton Familia

Сортування: у вигляді галереї у вигляді списку
товарів на сторінці: