Кошик
196 відгуків
Магазин музичних дисків «Аудіо Філл»
+380673771377


«Rush» («Пік», в перекладі з англійської - «порив») - канадська прогресив-рок-група, що включає басиста, клавішника і вокаліста Гедди Чи, гітариста Алекса Лайфсона, а також барабанщика і поета Нілу Пирта. Музика Rush була свого часу джерелом натхнення для творчості таких відомих сьогодні груп, як "Metallica", "Primus", "Rage Against The Machine" і "The Smashing Pumpkins", а також сучасних груп прог-металу, таких як "Dream Theater" і "Symphony X". 

Тріо «Rush» було створено в серпні 1968 року в передмісті Торонто - р. Уиллоудейл (провінція Онтаріо). Засновниками групи стали гітарист Алекс Лайфсон (Alex Lifeson), басист і співак Джефф Джонс (Jeff Jones) і барабанщик Джон Ратси (John Rutsey). У вересні того ж, 1968 року народження, Джеффа Джонса замінив володіє специфічним вокалом Гедди Чи, чий голос став однією з відмінних рис групи. З цього моменту по травень 1971 р. (офіційної дати освіти «Rush» як музичного колективу), відбулося кілька швидкоплинних змін у складі. В липні 1974 року (після виходу дебютного альбому) місце Джона Ратси за ударною установкою зайняв новий барабанщик Ніл Пирт. Це остання зміна в складі тріо сталося за два тижні до першого туру по США. З цього моменту сформувався остаточний і незмінний до сьогоднішніх днів складу групи.

CD диски Rush

Сортування: у вигляді галереї у вигляді списку
товарів на сторінці:

З моменту випуску в 1974-му році дебютного альбому з однойменною назвою, «Rush» отримали популярність завдяки інструментальної віртуозності своїх учасників, складних композицій і еклектичною тематики текстів, запозиченої з наукової фантастики, фентезі та філософії, а також звертається до гуманітарних, соціальних, емоційних і екологічних тем. У музичному відношенні стиль «Rush» розвивався протягом багатьох років, починаючи від натхненного блюзом хеві-металу до стилів, що охоплює хард-рок, прогресив-рок, період захоплення синтезаторами і, пізніше, сучасний рок. На своїх сценічних шоу «Rush» широко використовують спеціальні звукові та світлові ефекти, а також різноманітні оригінальні відео - і лазерні ефекти. Ударна установка Пирта монтується на складній гідравлічної платформі, що здійснює її обертання і підйом над сценою. Гедди під час виступу інтенсивно використовують програмовані синтезатори. Граючи свої найскладніші партії бас-гітари він одночасно застосовує ножну клавіатуру для виконання «клавішних» партій. 

«Rush» були нагороджені премією «Juno» і вписані в Зал слави канадської музики в 1994 році. Протягом своєї кар'єри окремі учасники групи були визнані як одні з найбільш професійних виконавців на відповідних інструментах, кожен учасник вигравав кілька опитувань серед читачів журналів. В цілому Rush можуть пишатися 24-ма «золотими» пластинками і 14-ю «платиновими» (+ 3 мульти-«платинових»). Ця статистика ставить їх на п'яте місце після The Beatles, The Rolling Stones, Kiss і Aerosmith серед рок-груп за кількістю «золотих» і «платинових» альбомів. Rush посідає 76-е місце в США по продажах альбомів, згідно RIAA, з кількістю до 25 млн дисків. Хоча загальні продажі альбомів по світу не обчислюються, на 2004 рік деякі джерела оцінюють цю цифру для «Rush» у більш ніж 40 мільйонів проданих копій. 

25 червня 2010 року «Rush» отримали зірку на голлівудській Алеї Слави. У 2011-му році журнал Rolling Stone опублікував список з десяти найкращих гуртів, що грають у жанрі прогресивний рок. Перелік був складений за результатами читацького голосування. Найбільшу кількість голосів набрало канадське тріо Rush. При цьому редактори Rolling Stone відзначають, що ця група набрала значно більше голосів, ніж навіть її найближчі конкуренти, групи Pink Floyd і Genesis. 

Останній на даний момент альбом групи - "Clockwork Angels", вийшов у 2012-му році і отримав гарні відгуки критиків і більшу популярність серед поклонникоа групи. Через рік "Rush" були обрані в Зал слави рок-н-ролу. Донині група гастролює і випускає збірники та записи своїх концертних виступів.